poradniki

Co ma wpływ na pozycję strony w wyszukiwarce Google

wpis_header_img

Czynniki rankingowe Google to jeden z najbardziej nurtujących tematów w branży SEO. Co działa a co nie do końca nikt nie wie tym bardziej, że wszystko zależny także od rodzaju strony. W internecie znajdziemy mnóstwo porad i czynników, które mają mniejszy lub większy wpływ na pozycję naszej strony w wyszukiwarce. Projektując strony , pisząc content i chcą ją pozycjonować warto jednak zwrócić uwagę na kilka czynników :

Certyfikat SSL
Certyfikat SSL zapobiega przechwytywaniu informacji przesyłanych między użytkownikiem a stroną przez osoby trzecie. Posiadanie SSL znacząco wpływa na zaufanie użytkowników. Google twierdzi że nie jest to czynnik rankingowy jednakże starają się zmotywować właścicieli stron do ich zabezpieczenia.

Szybkość strony
Algorytmy Google biorą pod uwagę szybkość strony, także w kontekście mobile. Ten czynnik rankingowy to ukłon w stronę użytkowników urządzeń mobilnych, którzy narażeni się na jeszcze wolniejsze ładowanie strony.

Strony mobile friendly czyli dostosowanie do stron do urządzeń mobilnych

Nasycenie frazami
W pisanych przez nas artykułach muszą znaleźć się słowa kluczowe na które chcemy pozycjonować naszą stronę. Kluczowe jest to by pojawiły się one na stronie kilka razy i najlepiej w różnych formach.

Objętość
W tym przypadku nie złotego środka podobnie zresztą jak i iw w przypadku nasycenia frazą kluczową. Warto jednak przyjąć, że teksty ofertowe i opisy kategorii powinny składać się z co najmniej 1500 znaków. Natomiast teksty blogowe mogą być znacznie dłuższe i sięgać nawet 10 000 znaków.

Treści zgodne z potrzebami odbiorców
Musimy tworzyć oryginalne i oddające wartość merytoryczną strony. Nie piszmy dużo i o niczym bo Google tego nie lubi. Teksty musza być konstruowane tak by dostarczyć użytkownikowi pełnej wiedzy na wyszukiwany temat Content is the King.

Bądź na bieżąco
Ważnym czynnikiem jest “świeżość” treści na naszej witrynie. Ważne jest by nasze artykuły były aktualne, nie zawsze się da bo nie każdy temat można zaktualizować ale starajmy się pamiętać odświeżać to co możemy.

Scroll to Top