poradniki

Co to jest WooCommerce

wpis_header_img

WooCommerce to nic innego jak wtyczka, która została stworzona do WordPress. Dzięki niej strona internetowa zostaje przekształcona w sklep online. Jedyne co trzeba zrobić to pobrać ja zainstalować i uzupełnić dane. Wtyczka dostępna jest w polskiej wersji językowej, a sam mechanizm jej działania i obsługa jest stosunkowo prosta.
System umożliwia sprzedaż fizycznych i wirtualnych produkty, pozwala stworzyć system do sprzedaży bądź rezerwacji biletów, a także oferować usługi online lub offline.

Zalety Woocommerce

 • dodawania produktów
  Wystarczy wejść z zakładkę produkty i wybrać dodaj produkt. Uzupełniamy nazwę, opis, cenę, cechy i atrybuty i gotowe. Dodatkowo można też uzupełnić informacje dotyczące stanu magazynowego i wysyłki.
 • wbudowany dostęp do statystyk sklepu
  Dostajemy dostęp m.in. do informacji na temat zrealizowanych zamówień, zapasów w magazynie, a także danych dotyczących klientów.
 • dostosowany do urządzeń mobilnych
 • prosta integracja
  Bez problemu dodasz formularz kontaktowy, połączysz sklep z Facebookiem lub systemem płatności elektronicznej. Problemu nie sprawi też integracja z Allegro, InPost, Ceneo, systemami księgowymi, systemami do wysyłki.
 • bardzo dobra integracja z SEO
 • system cały czas rozwijany i aktualizowany

Pomimo że WordPress + WooCommerce jest za darmo, to za niektóre funkcjonalności i rozszerzenia w formie wtyczek musisz płacić. System nie zapewnia wielu ważnych narzędzi sprzedażowych i marketingowych, ale możesz je dograć w wersji bezpłatnej lub premium.

Scroll to Top