poradniki

Czym jest E-commerce

wpis_header_img

E-commerce w pierwszej kolejności każdemu kojarzy się ze sklepami internetowymi. Jest to oczywiście prawda ale ale pokusić się można o rozszerzenie tego pojęcia ponieważ obejmuje między innymi internetowe kantory wymiany walut, bankowość elektroniczną, internetowe zakłady bukmacherskie, e-sklepy. 

Jakie korzyści przynosi e-commerce ( handel internetowy)

Prowadzanie działalności w Internecie, a tym bardziej sprzedaż online daje wiele możliwości i korzyści zarówno dla firm jak i klientów. Własny Sklep Internetowy to m.in. :

  • globalny zasięg – sklep internetowy nie jest ograniczony do konkretnego miasta. Sprzedając w internecie możemy mieć klientów z całej Polski a nawet całego świata nie tylko tych, którzy przyjdą do naszego sklepu.
  • mniejsze koszty działalności – nie ponosimy kosztów związanych z posiadaniem lokalu do którego przychodzą klienci, możemy też prowadzić działalność mniejszym nakładem ludzkim.
  • większa oferta – nie ogranicza nasz powierzchnia naszego lokalu. Wiele firm sprzedając w internecie prowadzi wysyłkę towaru prosto z hurtowni czy producenta bezpośrednio do klienta.
  • czas – sklepy czy lokale usługowe otwarte są od zazwyczaj od 10 do 18. W przypadku prowadzenia sklepu internetowego jesteśmy dostępni dla klienta 24h na dobę. Nasza oferta dostępna jest całą dobę przez 7 dni w tygodniu użytkownik może wejść na stronę firmy i sprawdzić oferowane produkty , wykonać przelew czy jak w przypadku kantorów wymiany walut online dokonać zakupy czy wymiany gotówki.
Scroll to Top