poradniki

Czym jest Outsourcing

wpis_header_img

Nazwa outsouricng jest skrótem stworzonym z trzech angielskich słów – outside-resource-using, czyli wykorzystywanie źródeł zewnętrznych. W praktyce outsourcing to przejęcie przez specjalistyczną w danej dziedzinie firmę części obowiązków innego podmiotu, na podstawie zawartej wcześniej umowy.

Outsourcing IT polega na zleceniu działań informatycznych firmie zewnętrznej. Jest to idealny sposób na obniżenie kosztów utrzymania sprzętu informatycznego firmie zewnętrznej pozwala obniżyć koszty jednocześnie wciąż korzystając z wyspecjalizowanej kadry informatycznej.

Dlaczego warto korzystać z outsourcingu IT dla firm?

Outsourcing IT dla firm ma wiele zalet. Głównie wyróżnia się tu oszczędności. Decydując się na wsparcie informatyczne zewnętrznej firmy, nie ma już potrzeby zatrudniania informatyka w przedsiębiorstwie. Oznacza to brak konieczności ponoszenia kosztów utrzymania pracownika, co w przypadku małych firm nie jest bez znaczenia. Decydując się na współpracę z zewnętrzną firmę, mamy niemal stały dostęp do wykwalifikowanej kadry specjalistów, którzy w każdej chwili pomogą nam rozwiązać problemy informatyczne.

Korzystanie z Outsourcingu IT dla firm to również oszczędność czasu. Prowadzący przedsiębiorstwo nie muszą już martwić się obsługą informatyczną ani samodzielnie wykonywać niektórych czynności w tym zakresie. Mają więc więcej czasu na to, żeby skupić się na tym, na czym się znają i zadbać o rozwój firmy.

Scroll to Top