poradniki

Czym się różni blog od strony internetowej?

wpis_header_img

Blog czy strona internetowa co wybrać

Strona wizytówka to nic innego jak witryna na której znajdują się jedynie podstawowe informacje o Tobie bądź Twojej firmie czy działalności. Na tego typu stronach zazwyczaj znajdujemy minimum informacji : adres firmy, cennik usług, kontakt, a także oferowane usługi.
Strona wizytówka zawiera więc najważniejsze informacje wystarczające do szybkiego poznania oferty i kontaktu, może jednak nie wystarczyć, by osiągnąć wysokie pozycje w Google czy osiągniecie wizerunku eksperta w jakiejś dziedzinie.

Dlaczego warto prowadzić bloga biznesowego?

Blogi to przede wszystkim źródło wiedzy. Są nie ograniczoną kopalnią informacji, dzięki której potencjalni klienci znajdą nie tylko odpowiedzi na swoje pytania, ale też dowiedzą się więcej o Twojej działalności. Regularne publikowanie treści tzw. wpisów sprawiają, że blog lepiej się pozycjonuje co wpływa na wysokość pozycji w Google i ilość klientów.
Żywotność treści na portalach społecznościowych typu Facebook, Instagram czy innych kanałach Social Media jest krótki. Dlatego lepszym miejscem do przedstawiania treści jest właśnie blog. Taki artykuł nie dość, że będzie komentowany czy udostępniany chociażby na forach internetowych to nie ma daty ważności. Każdy, kto wpisał wybraną frazę kluczową w wyszukiwarce, może trafić na Twój wpis niezależnie od tego kiedy został on stworzony.
Kolejną zaletą jaką daje posiadanie własnego bloga jest budowanie wizerunku. Nie oszukujmy się, lubimy współpracować z ludźmi, którzy znają się na tym co robią. Dzięki wpisom pokazujemy swoją wiedzę i dzielimy się wskazówkami w danym temacie. Tego typu zabieg pokazuje, że znamy się na tym co robimy i chcą skorzystać z naszych usług a nie kogoś innego.

Scroll to Top