poradniki

Domeny Internetowe czyli jak wybrać nazwę dla naszej strony

wpis_header_img

Domena internetowa to po prostu unikalna nazwa strony internetowej. To właśnie ta nazwa będzie widoczna na Twoich materiałach reklamowych, a osoby chcące odwiedzić twoją stronę będą właśnie ją wpisywać w pasku adresu wyszukiwarki.
Nazwa strony powinna być przede wszystkim łatwa i prosta do zapamiętania i charakterystyczna dla prowadzonej działalności. Najczęściej jest to nazwa naszej firmy ale nie jest to zasadą.

Słowa kluczowe w adresie domeny nie mają dużego wpływu na uzyskiwanie wysokich pozycji w rankingu Google. Domena pomaga budować świadomość marki i to trzeba mieć przede wszystkim na uwadze. Od jakiegoś czasu domeny przyjmują w nazwach polskie litery , ale ich stosowanie nie jest zalecane, ponieważ mało kto wpisując adres strony ich używa. Warto też zastanowić się nad myślnikami bo łatwo o nich zapomnieć, a gdy nie mamy już wyboru użyjmy myślników zamiast podkreśleń.

Samo rozszerzenie domeny zależy od indywidualnych upodobań, tym bardziej że i tak większość z nas wybierze .pl, .com lub .com.pl

Scroll to Top