poradniki

Jakie elementy warto zawrzeć w stopce naszej witryny internetowej

wpis_header_img

Stopka strony internetowej to może wbrew pozorom jeden z najważniejszych jej elementów. Projektując stronę internetową musimy pamiętać, że każdy jej element musi być dokładnie przemyślany. Nigdy bowiem nie mamy pewności , który jej elementy zwróci uwagę czytelnika a co za tym idzie potencjalnego fana lub klienta. Tematyka i treści to kluczowe elementy naszej strony internetowej ale warto zwrócić też uwagę na może mniej oczywisty element witryny internetowej jaką jest stopka tzw footer, która odgrywa ważną rolę w pozycjonowaniu i projektowaniu stron internetowych.

Jakie elementy warto zawrzeć w stopce naszej witryny internetowej

Dodatkowe menu footer menu

Warto zwrócić uwagę, że główne menu im bardziej rozbudowane tym trudniej jest jest się po nim poruszać a co za tym idzie może odstraszać potencjalnych użytkowników. Patrząc chociażby na sklepy internetowe w stopce możemy zawrzeć odnośnik do regulaminu, zwrotów, reklamacji, dostępnych form płatności czy informacji o dostawie. Mając firmową stronę www możemy wrzucić linki do naszej oferty.

Formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy w stopce witryny to chyba najpopularniejszy zabieg jaki możemy spotkać na stronie internetowej. Internauci, gdy tylko chcą znaleźć adres, e-mail bądź pełną nazwę firmy, to szukają tych informacji właśnie w stopce. Popularnym rozwiązaniem jest również umieszczenie mapki w formularzu kontaktowym bądź samej stopce z dokładną lokalizacją firmy.

Przycisk Call To Action

Footer to idealne miejsce aby wykorzystać potencjał tzw Call To Action. Dzięki przyciskowy jest duża szansa, że nakłonisz użytkowników do odwiedzenia konkretnej zakładki – oferty, portfolio, kontaktu czy promocji.

Social Media

W stopce można także umieścić ikony do naszych profili w portalach społecznościowych (Social Media).

Baza mailngowa

Możemy też umieścić formularz zachęcający do zapisu do naszego newslettera, informacje o rabatach, bonusach itp.

Scroll to Top