poradniki

Mity SEO

wpis_header_img

Popularne mity na temat SEO

O tym czym jest pozycjonowanie stron internetowych i jakie daje korzyści już było pora więc na mity związane z SEO.

  • Raz osiągnięta pozycja w wyszukiwarce jest na zawsze – nic bardziej mylnego, zmiany w wynikach wyszukiwania zachodzą cały czas, pozycja strony w wynikach wyszukiwania może zmieniać się codziennie. Wiąże się to pierwsze z tym, że Google wprowadza zmiany w swoim algorytmie, a po drugie konkurencja nie śpi.
  • Istnieje jeden uniwersalny “przepis” na osiągnięcie wysokich pozycji – nikt nie posiada pełnej wiedzy o tym jak funkcjonują algorytmy Google, oczywiście poza jej pracownikami. Wszystkie działania SEO oparte są na testach, wiedzy oraz obserwacjach.
  • Pozycjonowanie to czynność jednorazowa – nic bardziej mylnego. W większości przypadków utrzymanie strony wymaga prowadzenia działań na bieżąco. To że udało dotrzeć się nam na pierwsze miejsce w wynikach wyszukiwania z naszą stroną internetową nie oznacza, że zostaniemy tam na zawsze.
  • Gwarancja osiągnięcia pozycji – to bardzo częste sformułowanie  firm zajmujących się pozycjonowaniem by przyciągnąć potencjalnych klientów. Niestety jest to tylko zwykły chwyt marketingowy. Nikt nie może  zapewnić 100% gwarancji osiągnięcia wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania. Owszem wszystko zależy od frazy na jaką chcemy pozycjonować naszą witrynę, ale nie koniecznie ta konkretna fraza przyniesie nam konwersję.
Scroll to Top