Czym jest Multibootowalny pendrive ?

.Jezeli chcemy stworzyć bootowalny pendrive sprawa jest prosta i dostępna pod adresem. Co natomiast gdy potrzebujemy mieć kilka systemów operacyjnych na jednym pendrive. Brzmi to może skomplikowanie lecz wcale takie nie jest . W poniższym poradniku pokarzę jak to zrobić na przykładzie dwóch darmowych programów.

YUMI

Program do pobrania tutaj : pobierz

Co musimy zrobić :
Po pierwsze musimy mieć pendrive lub kartę pamięci na której umieszczone zostaną nasze systemy operacyjne. Ściągamy i instalujemy nasz program. Po uruchomieniu pojawia się nam następujące okienko :

YUMI Multiboot USB Creator

step 1 : tutaj wybieramy nasz pendrive
step 2 : wybieramy interesującą nas dystrybucję
step 3 : klikając browse wskazujemy obraz dysku z naszym systemem operacyjnym następnie wybieramy Create

Po załadowaniu obrazu przez program może to chwilę potrwać YUMI pyta czy chcemy dodać kolejny obraz i wybieramy YES or NO. W przypadku chęci dodania kolejnego obrazu powtarzamy czynności. Należy jednak pamiętać by przy drugim trzecim itp dodawanych systemach należy mieć odznaczone okno Format w innym przypadku nasz pendrive za każdym razem będzie formatowany

EasyBootCD

Program do pobrania tutaj : pobierz

Ściągamy nasz plik, rozpakowujemy następnie uruchamiamy MAKE_E2B_USB_DRIVE (run as admin) klikając na niego prawym przyciskiem myszy i wybierając uruchom jako administrator

W ostatnim kroku wciskamy y i mamy gotowy pendrive. Nasze obrazy wgrywany do odpowiednich folderów ISO np. Windows/Windows 10 itp.