Multibootowalny pendrive

Czym jest Multibootowalny pendrive ?

.Jezeli chcemy stworzyć bootowalny pendrive sprawa jest prosta i dostępna pod adresem.  Co natomiast gdy potrzebujemy mieć kilka systemów operacyjnych na jednym pendrive. Brzmi to może skomplikowanie lecz wcale takie nie jest . W poniższym poradniku pokarzę jak to zrobić na przykładzie dwóch darmowych programów.

YUMI

Program do pobrania tutaj : pobierz

Co musimy zrobić :
Po pierwsze musimy mieć pendrive lub kartę pamięci na której umieszczone zostaną nasze systemy operacyjne. Ściągamy i instalujemy nasz program. Po uruchomieniu pojawia się nam następujące okienko :

YUMI Multiboot USB Creator

step 1 : tutaj wybieramy nasz pendrive
step 2 : wybieramy interesującą nas dystrybucję
step 3 : klikając browse wskazujemy obraz dysku z naszym systemem operacyjnym następnie wybieramy Create

Po załadowaniu obrazu przez program może to chwilę potrwać YUMI pyta czy chcemy dodać kolejny obraz i wybieramy YES or NO. W przypadku chęci dodania kolejnego obrazu powtarzamy czynności. Należy jednak pamiętać by przy drugim trzecim itp dodawanych systemach należy mieć odznaczone okno Format w innym przypadku nasz pendrive za każdym razem będzie formatowany

EasyBootCD

Program do pobrania tutaj : pobierz

Ściągamy nasz plik, rozpakowujemy następnie uruchamiamy MAKE_E2B_USB_DRIVE (run as admin) klikając na niego prawym przyciskiem myszy i wybierając uruchom jako administrator.

Multiboot Pendrive Easy2Boot Multiboot Pendrive Easy2Boot Multiboot Pendrive Easy2Boot Multiboot Pendrive Easy2Boot Multiboot Pendrive Easy2Boot Multiboot Pendrive Easy2Boot

W ostatnim kroku wciskamy y i mamy gotowy pendrive. Nasze obrazy wgrywany do odpowiednich folderów ISO np. Windows/Windows 10 itp.
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Przewiń do góry