poradniki

Co to jest social media marketing ?

wpis_header_img

Social media marketing to nic innego jak grupa działań marketingowych , mających na celu generowanie ruchu na stronie internetowej z wykorzystaniem szeroko pojętych mediów społecznościowych m.in. Facebook, Twitter, Instagram a także Twitter czy Linkedin.
Prowadzone kampanie w mediach mają za zadanie ściągnąć użytkowników na naszą stronę firmową , podstrony z produktami bądź prowadzonego bloga. 

Marketing w mediach społecznościowych

to doskonała forma interakcji z klientem i budowania grupy odbiorców własnej marki.

Social media marketing opiera się głównie na dobrze przygotowanej strategii. Posty potrafią wygenerować naprawdę spory ruch do naszej witryny. Sam jego zamieszczenie jednak nie wystarczy i profil musi być aktualizowany jak i często sprawdzany. Niezwykle ważna jest interakcja z klientem śledzenie komentarzy i odpowiadanie na nie , tak aby widać było że nasz profil żyje.

Kolejną bardzo istotną kwestią jest wybór odpowiedniego portalu społecznościowego. Musimy zastanowić się i określić naszą grupę docelową. W zależności od rodzaju prowadzonego biznesu lepszym wyborem może okazać się Linkedin niż przykładowo Insagram.

Scroll to Top