Czym jest pozycjonowanie SEO

SEO jest jednym ze sposobów promowania  strony internetowej w wyszukiwarkach.

Działania związane z pozycjonowaniem i optymalizacją stron internetowych i sklepów internetowych możemy podzielić na dwie części :

SEO on-sit to działania wewnętrzne związane z : tworzeniem opisów meta, odpowiedni dobór słów kluczowych, treści, wygląd. Sam nowoczesny i przejrzysty wygląd strony internetowej nic nam nie da jeżeli nie zostanie ona zoptymalizowana i przygotowana pod wzgl. technicznym zgodnie z wymogami wyszukiwarek.

SEO off-site– to szereg działań zewnętrznych wzmacniających pozycje naszej strony np. poprzez linki prowadzące do naszej strony z innych witryn, mediów społecznościowych itp. Przede wszystkim i co najważniejsze musimy zdać sobie sprawę nie stanie się to w dzień czy dwa i nikt nie jest w stanie zagwarantować pierwszego miejsca w wyszukiwarce. Jeżeli jakaś firma webmasterska czy interaktywna agencja reklamowa obiecuje coś takiego to nie jest to prawdą. Nie ma czegoś takiego jak szybkie i tanie pozycjonowanie stron internetowych. Reklamy Google AdWords nie oszukujmy się nie są tanie, ale też nie każdy link czy działanie jest dobre i często zamiast pomóc mogą zaszkodzić.

Nie zapominajmy też że czynniki rankingowe Google ulegają zmianom i nie wszystkie są do końca jawne. Pozycjonowanie to proces długofalowy więc nawet jeżeli trafimy do TOP 10 Google czy nawet na pierwsze miejsce w wyszukiwarce to nie oznacza końca pracy nad witryną bo za jakiś czas nasza strona znów może spać w wynikach wyszukiwania.
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Przewiń do góry