poradniki

Jak przyśpieszyć stronę internetową

wpis_header_img

Badania dowodzą że strony internetowe, które ładują się dłużej niż 3 sekundy w prawie 50% powodują, że użytkownicy korzystający z urządzeń mobilnych nie czekają na pełne wczytanie witryny i z nich uciekają i bardzo radko próbują ponownie odwiedzić daną stronę. W sklepach internetowych ponad 20% osób jest skłonna porzucić swoje kosze z zamówieniami jeśli strony są za wolne.
Tracisz więc potencjalnych klientów a co za tym idzie szanse na zarobek.

Projektując czy zamawiając stronę internetową warto zwrócić więc uwagę na kilka elementów.

Znajdź elementy, które generują największe obciążenie i wczytują się najdłużej – dotyczy przede wszystkim zdjęć na naszej witrynie, które muszą być odpowiednio zoptymalizowane i skompresowane. Ważne jest też zoptymalizowanie i minifakcja kodu HTML, CSS i oczywiście JavaScript. Ten ostatni odpowiada za wszelkie wodotryski na naszej stronie internetowej. Ok fajnie jest mieć bajery, animacje ale miejmy na uwadze , że im więcej efektów tym więcej czasu potrzeba na ich załadowanie.

Solidny i szybki hosting – nie na wszystkim warto oszczędzać. Rynek hostingu jest dalece rozwinięty i mamy nieograniczony wybór dostawców . Warto zwrócić uwagę na parametry jakie nam oferują bo różnice w cenie są znikome a jakość może być diametralnie różna.

Wykorzystaj statyczną pamięć swojej strony – przeglądarki użytkowników nie będą musiały na każdej podstronie pobierać tych samych elementów witryny co wpłynie na szybkość wczytywania strony;

AMP (Accelerated Mobile Pages) – umożliwia dopasowanie zawartości serwisu do parametrów technicznych narzędzia (wielkości ekranu, jego rozdzielczości), z którego korzysta w danym momencie użytkownik

Scroll to Top