O tym czym jest pozycjonowanie stron internetowych i jakie daje korzyści już było pora więc na mity związane z SEO.

  • Raz osiągnięta pozycja w wyszukiwarce jest na zawsze – nic bardziej mylnego, zmiany w wynikach wyszukiwania zachodzą cały czas, pozycja strony w wynikach wyszukiwania może zmieniać się codziennie. Wiąże się to pierwsze z tym, że Google wprowadza zmiany w swoim algorytmie, a po drugie konkurencja nie śpi.
  • Istnieje jeden uniwersalny “przepis” na osiągnięcie wysokich pozycji – nikt nie posiada pełnej wiedzy o tym jak funkcjonują algorytmy Google, oczywiście poza jej pracownikami. Wszystkie działania SEO oparte są na testach, wiedzy oraz obserwacjach.
  • Pozycjonowanie to czynność jednorazowa – nic bardziej mylnego. W większości przypadków utrzymanie strony wymaga prowadzenia działań na bieżąco. To że udało dotrzeć się nam na pierwsze miejsce w wynikach wyszukiwania z naszą stroną internetową nie oznacza, że zostaniemy tam na zawsze.
  • Gwarancja osiągnięcia pozycji – to bardzo częste sformułowanie  firm zajmujących się pozycjonowaniem by przyciągnąć potencjalnych klientów. Niestety jest to tylko zwykły chwyt marketingowy. Nikt nie może  zapewnić 100% gwarancji osiągnięcia wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania. Owszem wszystko zależy od frazy na jaką chcemy pozycjonować naszą witrynę, ale nie koniecznie ta konkretna fraza przyniesie nam konwersję.

udostępnij ten wpis

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Przewiń do góry