poradniki

Najpopularniejsze rodzaje stron internetowych

wpis_header_img

Tworząc witrynę internetową czy to strona www czy sklep czy jakikolwiek inny portal należy się do czego ma służyć i jak bardzo chcemy ją rozbudować. Nie ma jednej stałej klasyfikacji i w różnych dziedzinach może sprawdzić inny typ portalu internetowego.

Strona Wizytówka One Page

Jest to to rodzaj strony internetowej typowy dla firm chcących zamieścić podstawowe i najważniejsze informacje o swojej działalności. Strony One Page pełnią jedynie rolę strony głównej naszej firmy bez dodatkowych podstron typu kontakt oferta. Wszystkie te informacje mogą być oczywiście dostępne ale wszystko w obrębie jednej strony tak jakbyśmy czytali kartkę, a cała nawigacja polega na przewijaniu jej w dół.

W odróżnieniu od stron One Page , strona firmowa to pełno wymiarowa strona zawierająca wspomniane wcześniej podstrony. Składa się ona z wielu zakładek gdzie bardziej przejrzyście możemy przedstawić naszą ofertę , rekomendacje informacje itp. Jest to o tyle wygodniejsze, że jeżeli posiadając bogate portfolio usług łatwiej jest i przejrzyściej jest je zamieścić na podstronie niż jakby użytkownik musiał by ich szukać w obrębie jednej pod strony. Warto zwrócić uwagę, że strony firmowe możemy podzielić na dwa rodzaje :

  • strona korporacyjna – witryna przedstawia profil firmy bądź marki. Najważniejsze jest zazwyczaj przedstawienie historii firmy, sposób działania oraz cele.
  • strona produktowa – w tym przypadku witryna skupia się przede wszystkim na ofercie, oferowanych produktach i usługach

Portal internetowy

To nic innego jak bardzo rozbudowana strona internetowa. Portale internetowe służą przede wszystkim jako źródło informacji. Zawierają one forum internetowe, reklamy , filmy video czy też katalogi stron. Ich głównym zadaniem jest zjadanie naszego czasu, a opcje i możliwości jakie materiały chcemy zamieścić nie ograniczone.

Wortal

Wortal to strona internetowa poświęcona jednej konkretnej tematyce np fotografii, telefonom komórkowym czy serialom. Decydując się na tego typu witrynę decydujemy się na konkretną grupę odbiorców. Treści i materiały na niej zawarte muszą być naprawę wysokiej jakości i koniecznie regularnie publikowane.

Sklep internetowy

Czym są sklepy internetowe tłumaczyć nie trzeba. Służą one do sprzedaży produktów online bądź usług. Na stronie sklepu internetowego znajdziemy kontakt, informacje o firmie, czasami także blog. Priorytetowym celem sklepów internetowych jest jednak prezentacja oferty, dlatego nawigacja powinna być prosta i intuicyjna, żeby klienci nie problemu z przeprowadzeniem transakcji. Dobrze jest też wdrożyć na stronie naszego sklepu płatności online.

Blog

Głównym celem bloga jest stworzenie tak zwanej lokalnej społeczności. Posiadanie bloga umożliwia pisanie porad , informacji przepisów itp. Blog jest też dobrym pomysłem na zarobek chociażby przez pisanie artykułów sponsorowanych czy sprzedaż na nim produktów.

Scroll to Top