poradniki

Trendy e-commerce 2021

wpis_header_img

2020 był dziwnym rokiem i nie ma co tu ukrywać. Lockdowny, ograniczenia nie tylko zmieniły nasze życie ale też i cały biznes. W wyniku zaistniałem sytuacji związanej z COVID większość firm przeniosła się ze swoim biznesem do internetu co przyczyniło się do rozwoju usług e-commerce. Według opinii wielu specjalistów czas ten się nie skończył a sprzedaż internetowa będzie się rozwijać coraz dynamiczniej czyli na rynku będzie coraz więcej sklepów internetowych.

Trendy E-commerce 2021

Handel głosowy

W USA funkcja ta jest bardzo popularna, w Europie w tym Polsce zaczyna zyskiwać coraz większą grupę użytkowników. Prym wiedzie u nas Asystent Google, mimo iż na rynku są też dostępne inne rozwiązania. Mowa tu o Siri od Apple, a także Alexa od Amazona, nie są one jednak dostępne w języku polskim póki co, ale trzeba je obserwować. Warto więc zadbać o jasne przejrzyste treści, optymalizację fraz kluczowych zwłaszcza longtail.

Chatbot

Ludzie są z natury niecierpliwi, Długi czas oczekiwania w kolejce na odebranie przez konsultanta telefonu, czy czekanie na odpowiedź na mail nie wpływa pozytywnie na zainteresowanie naszą ofertą. Warto więc postawić a inteligentny i rozwinięty chatbot.

RWD czyli responsywne strone internetowe

W 2020 60% ruchu w e-commerce pochodził z urządzeń mobilnych, mowa tu o światowych statystykach. Prognozy mówią, że w roku 2021 może to być nawet 75%, i właśnie dlatego musisz mieć stronę dostosowaną do urządzeń mobilnych.

Dostawy

Paczkomaty zyskały niespotykaną popularność. Ludzie się boją więc wybierają bezkontaktową formę dostawy zamówionego towaru. Warto zatem oprócz tradycyjnej poczty czy kuriera uwzględnić właśnie paczkomaty.

Scroll to Top