poradniki

Trendy Web Design na 2021

wpis_header_img

Nie wystarczy raz zrobić stronę i o niej zapomnieć. Pomijająć kwestie algorytmów google i pozycjonowania zmieniają się także trendy projektowania stron internetowych. Nie ma ściśle określonych regół i wytycznych ale pogdybać zawsze warto co będziemodne w danym roku

 1.  Efekt paralaksy
  Na czym polega efekt paralaksy ? Jest to zabieg sprawiający wrażenie głębi i przestrzeni. Innymi słowy elementy wydają się być bliżej, przesuwają się podczas scrollowania strony wolniej niż te znajdujące się dalej.
 2.  Gradient
  Gradient to nic innego jak płynne przechodzenie między kolorami. Warto zwrócić uwagę, że kiedyś był negowany i uważany za mało estetyczny a dziś wraca do łask.
 3. Glassmorphism
  Trudne słowo prawda? Wybrane elementy strony są półprzezroczyste i wyglądają, jakby były wykonane z matowego szkła. Zabieg ten jest często stosowany na tle wykorzystującym gradient.
 4. Grafiki w formacie .SVG
  Strony mobile friendly to podstawa. Muszą być szybkie przejrzyste i łatwe w obsłudze. Nic tak nie obciąża strony jak niezoptymalizowane grafiki. W związku z tym coraz częściej stosowana jest grafika wektorowa .SVG. Obrazy nie tracą na jakości, a sam plik waży mniej.
 5.  Stonowana Kolorystyka
 6.  Dark mode
  Użycie czerni nadaje elegancji i szyku. Czarne wyszczupla, a przy tym nie męczy oczu.
 7. Interaktywne scrollowanie
  Była paralaksa czas na interaktywne scrollowanie. Zwiększa to dynamikę strony. Poszczególne elementy na stronie przesuwają się, pojawiają i znikają czy też zmieniają rozmiar.
 8. Fonty szeryfowe
Scroll to Top