GOOGLE ADWORDS​

Kampania reklamowe Google Ads

Google Ads ( dawniej Google AdWords) określane jako kampania linków sponsorowanych bądź kampania PPC (Pay Per Click). Linki sponsorowane to system reklamowy Google, który umożliwia wyświetlanie reklam tekstowych z odnośnikiem do Twojej strony internetowej w wyszukiwarce internetowej pod określone wcześniej słowa kluczowe. Google AdWords to płatna forma marketingu internetowego, która jest niezwykle skuteczna. Reklamy publikowane są w wyszukiwarce (w formie linków sponsorowanych, płatnych) lub reklam graficznych w serwisach wchodzących w skład sieci reklamowej Google.

Kampanie Google Ads

Google Adwords to najszybszy sposób, aby Twoja firma w Google dotarła nawet do tysięcy potencjalnych Klientów. Reklama Google pozwala na precyzyjne określenie grupy docelowej, a także umożliwia różne formy rozliczeń w zależności od akcji wykonanej przez użytkownika. Koszty pojedynczych kliknięć są bardzo zróżnicowane w zależności od m. in. konkurencyjności frazy oraz pozycji reklamy w sekcji i wahają się od kilku groszy do kilku złotych. Google Ads pozwala na precyzyjne określenie grupy docelowej, a także umożliwia różne formy rozliczeń w zależności od akcji wykonanej przez użytkownika.
Warto jednak mieć na uwadze to, że reklama w Google AdWords mimo iż przynosi natychmiastowe efekty, nie jest tak trwała, jak z proces pozycjonowania strony.