Strona Internetowa Wizytówka dla Firmy

Nie każdy potrzebuje rozbudowanej strony internetowej dla swojego biznesu. Oczywiście dobrze jest by nasza witryna była bogata w treści czy chociażby posiadała blog firmowy co poprawia i ułatwia pozycjonowanie ale nie jest to wymogiem.
Coraz więcej firm decyduje się właśnie na minimalizm, dzięki czemu potencjalny odbiorca jest w stanie znaleźć szybko informacje, które go interesują.

Dla jakich firm strona wizytówka może być dobrym rozwiązaniem ?

INTERNETOWA STRONA WIZYTÓWKA – to strona www składająca się jedynie z jednej strony tzw. One Page. Nie zawiera żadnych podstron, dodatkowych plików i odnośników. Wszytko odbywa się za pośrednictwem odpowiedniego podziału naszej strony na sekcje, a nawigacja polega jedynie na przewijaniu.

Tego typu projekty stron sprawdzają się najczęściej w przypadku :

  • dla mechaników, serwisów
  • dla firm z branży szkoleniowej i produktowej
  • dla firm budowlanych różnych specjalizacji
  • dla „złotych rączek”
  • dla firm oferujących konkretny rodzaj usług
  • dla wielu innych przedsiębiorstw nie tylko usługowych

Wszystko zależy od rodzaju działalności i informacji jakie chcemy zamieścić na naszej witrynie.
Warto jednak zwrócić uwagę, że pozycjonowanie strony One Page jest trochę trudniejsze niż w przypadku klasycznej witryny ale jest jak najbardziej możliwe.

Jak powiedział Matt Cuts z Google :

“Co Google myśli na temat witryn one page? Stają się coraz bardziej złożone i istnieją świetne strony wykorzystujące tylko jedną stronę główną (+ dużo CSS i Javascript), dające użytkownikowi takie same możliwości co klasyczna strona z licznymi podstronami.”

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Przewiń do góry